تبلیغات
ایران دوبله - لطفا،خواهشا برای سلامتیشون دعا کنید
ایران دوبله
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مریم
نویسندگان
نظرسنجی
شما به صدای کدام هنرمند علاقه مندید؟ می تونید بیشتر از یک انتخاب داشته باشید
ستاره دوست داشتنی ایران در اوج بودی در اوج هستی و در اوج خواهی ماند و یادت همیشه در قلب و فکر مردم خوبمان«مردم خوبت» زنده خواهد بود و بدان همیشه  دوستت خواهیم داشت.ای تازه داماد عروس ای بزرگ غریبانه و تنهاترین سردار سینمای ایران ما با فیلم های خوب تو  زندگی کرده ایم و خواهیم کرد و هروز سلامتیت را با تمام وجود از خدای مهربان آرزومندیم و دعایت میکنیم و بدان که تنها نیستی که قلب میلیون ها انسان برای بهبودت می طپد و تو خود ای ستاره ی بی غروب با امیدخواهی نواخت موسیقی دلنشین زندگی را و تک تک نت هایش را از سر خواهی نوشت   


روزنامه خراسان: دل پردردی دارد! و کوله باری از گلایه! وقتی با سوز و گداز حرف می زند باور نمی کنی که این آقا همان هنرمند جوان دهه ۷۰ سینمای ایران است که نامش بر سر زبان ها بود، همان تازه داماد فیلم «عروس»، فرمانده فیلم های مردی از جنس بلور و مردی شبیه باران، عادل فیلم «نرگس» و…

 ابوالفضل پورعرب طی سال ها فعالیت در سینما به نقش های مختلف جان بخشید و در ذهن ها ماندگار شد. او به علت بیماری بسیار ضعیف شده است اما «پورعرب» هم چنان برای ما «پورعرب» است؛ همان سوپراستار دهه ۷۰ با کوله باری از تجربه.

وقتی مشغول بازی در فیلم تلویزیونی «جاودانگی» در بجنورد بود با او تماس می گیرم تا به دیدارش بروم اما چون لوکیشن ضبط فیلم داخل زندان بود، اجازه ورودم به آن جا داده نشد، بنابراین قرار این دیدار را به پایان بازی اش موکول کردم.

 عصر روز پایانی بازی اش در باباامان بجنورد به همراه چند نفر از همکاران با او دیدار کردیم و زمینه این گفت و گو هم برایم فراهم شد. آن قدر مهربان و صمیمی بود که از هر بابی سخن گفتیم. گفت و گوی خراسان را با این بازیگر با تجربه سینما و تلویزیون در ادامه می خوانید.

 

در شروع این گفت و گو می خواهم از حال و هوای «ابوالفضل پورعرب» دهه ۷۰ که ستاره سینمای ایران بود بپرسم.

** حال عمومی ام بد نیست، اما هنوز ناخوش احوالم و اگر بازی در فیلم «جاودانگی» را پذیرفتم فقط به دلیل دوستی دیرینه ام با «محسن توکلی» کارگردان فیلم است. این نکته را هم بگویم که در مجموع فضای کلی هنر و سینما خوشایند نیست. در دیداری که وزیر ارشاد با صنوف مختلف داشت، مشکلات را مطرح کردیم. ضمن این که معتقدم انحلال خانه سینما یکی از بهترین کارهایی است که وزارت ارشاد انجام داد.

یعنی از انحلال خانه سینما رضایت دارید؟

** بله، به هر صورت فضای خوبی نداشت. هر کس که می خواست وارد سینما شود از کانال خیابان انتخاب می شد نه خانه سینما! انجمن بازیگران آن ها را انتخاب نمی کردند، اکنون ۵ سال است که عضو خانه سینمای سابق نیستم. در کل فضا و بازی در سینما سخت شده است.

چه طور شد در دهه ۷۰ که ورود به عرصه بازیگری مشکل بود و به راحتی نمی شد ستاره شد به ستاره سینمای ایران تبدیل شدید؟

** هیچ وقت فکر نمی کنم ستاره سینما شدم، چون سینما ستاره ای ندارد؛ در واقع سینما هیچ ارزشی ندارد که ستاره ای داشته باشد. جایی که به راحتی خیلی ها پول می دهند و در آن بازی می کنند یا آن شخصی که بدون گذراندن دوره بازیگری و تحصیل در این رشته بازی می کند. به بازیگرانی که در این رشته تحصیل کرده و تئاتر خوانده اند کار نمی دهند. بنابراین بازی در سینما عشق و انگیزه ای ندارد و خیلی خوشحالم که در آن کمتر حضور دارم.

پس خودتان چگونه وارد سینما شدید؟

** من در این رشته تحصیل کردم و در تئاتر بازی می کردم. روزی آقای «بهروز افخمی» به تئاتر شهر آمد و من را برای بازی در فیلم «عروس» انتخاب کرد. البته آن مقطع تصور می کرد من به هیچ عنوان سینما را نمی شناسم البته من برای بازی خودم سخن نمی گویم بلکه راجع به آدم هایی صحبت می کنم که خیلی به گردن این سینما حق دارند.

به طور مثال چه کسانی؟

** آدم هایی که سوخته اند و دیگر در سینما نیستند. خیلی ها زحمت کشیده اند و دیگر نیستند. من، «اکبر عبدی» و «خسرو شکیبایی» و امثال این دوستان سال ها نقش اصلی را در فیلم ها بازی کردیم. متأسفانه عده ای دیگر در سینما نیستند، داستان این است که عده ای در این رشته تحصیل کرده اند و اکنون دارند آواز می خوانند! نمی دانم یعنی چه. خیلی بد است که ما در این شرایط هستیم.

در دهه ۷۰ چهره ای محبوب و مشهور بودید. داشتم به ا%D B�ن فکر می کردم که شاید برخی اتفاق ها در زندگی یک هنرمند باعث می شود که از مسیر اصلی اش دور شود، چون در برنامه «هفت» گفتید که درگذشت خواهرتان شوکی به شما وارد کرد و وقفه ای طولانی در فعالیت شما ایجاد کرد.

** من وقتی بازی در فیلم «قرمز» را نپذیرفتم به «فریدون جیرانی» برخورد و ۵ سال درباره ام مطلبی در هفته نامه خودش منتشر نکرد، اما کناره گیری ام ربطی به حاشیه ندارد. من مبتلا به سرطان ریه شدم. سال ها پیش که در فیلم «بهشت پنهان» در پاریس بازی می کردم ضربه ای به من خورد که ۲ روز در بیمارستان بستری بودم و بعد از پایان فیلم به تهران آمدم و بیماری ام را پیگیری نکردم تا این که در مجموعه «وضعیت سفید» حالم بد شد و ۱۱ روز در کما بودم و جراحی داشتم. این نکته را هم بگویم که سوپراستار نبودم که کناره گیری کنم.

 

قبول دارید که عده ای به عشق «ابوالفضل پورعرب» به سینما می رفتند و عکس شما روی جلد مجله ها و بیلبورد بر فروش گیشه تأثیر داشت؟

** من خودم را باور نداشتم، چون هیچ زمان خودم را درگیر این مسائل در زندگی ام نکردم و نخواستم مغرور شوم. وقتی انسانی تغییر می کند، علامت خطری است و باید خیلی از لحاظ آسیب های اجتماعی مراقب خود باشد. در هر حرفه ای این مشکلات وجود دارد، مهم این است که وقتی انسان کار می کند، رفتاری معقولانه و انسانی داشته باشد. من درگیر شهرت نبودم. چندین مرتبه در جشنواره فیلم فجر نامزد دریافت سیمرغ شدم، اما به من جایزه ندادند! و بعد از ۷ سال که نامزد بازیگری در جشنواره شدم به من جایزه دادند. معتقدم هنرمندان باید مراقب شخصیت خود باشند تا آسیب نبینند و این سینما چیزی ندارد که انسان بخواهد در آن کار کند.

چرا اکنون هر پیشنهادی که برای بازی به شما می شود می پذیرید؟

** رابطه دوستانه ای با «محسن توکلی» کارگردان فیلم «جاودانگی» داشتم و باعث شد در آن بازی کنم. کارگردان گفت می خواهم امضای تو پای فیلمم باشد هم چنین تولید یک فیلم سینمایی ۲ ماه طول می کشد و من به دلیل بیماری و ناتوانی ام نمی توانم کار کنم. البته کیفیت فیلم های سینمایی هم پایین آمده است، ما به واقع داریم به بیراهه می رویم.

با بازی در فیلم «عروس» بهروز افخمی به شهرت رسیدید و در جشنواره فیلم فجر از بازی تان تجلیل شد. نظرتان درباره آن چیست؟

** فیلم نامه ای نوشته می شود و ما بازی می کنیم، وقتی فیلمی اکران می شود برخورد مردم برایم اهمیت دارد و با همه مسائل موجود چه خوب و چه بد برای نقش زحمت می کشم و نمی توانم بگویم که برای ارائه نقش انرژی نمی گذارم. همان گونه که اشاره کردم در تئاتر شهر مشغول بازی در نمایش «حاکم یک شبه» بودم که هم بازی هایم «مصطفی کاری»، «مجید مظفری» و «جهانگیر الماسی» بودند که به انتخاب «بهروز افخمی»، داماد فیلم «عروس» شدم.

بازی قابل تحسین تان در فیلم «مردی شبیه باران» سیمرغ بهترین بازیگر جشنواره فیلم فجر را برایتان به ارمغان آورد و این تنها سیمرغی بود که گرفتید. هنگام دریافت این جایزه چه احساسی داشتید؟

** هنوز هم سیمرغم را دارم. وقتی بعد از ۷ سال در جشنواره فیلم فجر به من جایزه دادند و پرسیدند چه احساسی داری گفتم خیلی وزنش سنگین بود! جوایز بسیاری گرفته ام. جایزه تأثیری در روند کاری ام نداشت. وقتی که کار می کنم نمی توانم کم بگذارم، مردم برایم اهمیت دارند.

 

دستمزدی که از بازیگری می گیرید راضی کننده است؟

** اکنون ۳ برابر آن دوران دستمزد دریافت می کنم. شعرهایم هم قرار است به زودی چاپ شود.

نسل جدید سوپراستارهای سینمای ایران را چگونه می بینید؟ آیا توان جذب تماشاچی به سینما را دارند و فروش گیشه را تضمین می کنند؟

** هر دوره ای جوان خودش را دارد. اکنون به طور مثال «محمد رضا گلزار» مطرح شده است و خیلی خوب هم بازی می کند و عده ای علاقه مند دارد. مسلما عده ای به خاطر عکس روی جلد او به سینما می روند. آن موقع که جوان بودم تصور نمی کردم که مردم به خاطر من به سینما می روند اما اکنون که ۵۰ ساله شده ام با زمینه فکری و مطالعاتی بیشتری کار می کنم.

اگر سخنی در پایان باقی مانده است بفرمایید.

** من فیلم نامه «طلاق» را نوشته ام که برگرداننده فیلم «عروس» است و اگر «بهروز افخمی» نسازد خودم فیلم را خواهم ساخت. با «نیکی کریمی» هم درباره این فیلم مذاکراتی کرده ام. هم چنین صحبت هایی با «ضیاء هاشمی» کرده ام و «نیکی کریمی» پیشنهاد داد که به طور مشترک سرمایه گذار فیلم باشیم .صدا و سیمای خراسان شمالی هم پیشنهاد ساخت فیلم و مستندی درباره این استان داده است که امیدوارم بتوانم با آن ها همکاری کنم.

براشون دعا کنید 

به امید سلامتی و بهبود کاملشونبهشت پنهانبهشت پنهان

فیلم جاودانگی محسن توکلی

جاودانگی

آواز تهرانهشت پنهان

لینک دانلود برخی از فیلمها:
http://www.persianhub.tv/watch/6521-mardi-az-jense-bolour

مردی از جنس بلور
______________
http://www.persianhub.tv/watch/ghasedak/

قاصدک
______________
http://www.persianhub.tv/watch/9330-ma-soum

معصوم
______________
http://www.persianhub.tv/watch/7814-eshgh-kafi-nist

عشق کافی نیست
_____________
http://www.persianhub.tv/watch/7939-javani

جوانی
_____________
http://www.persianhub.tv/watch/9874-dasthaye-aloodeh

دستهای آلوده
_____________
http://www.persianhub.tv/watch/8189-to-ra-dust-daram

تورا دوست دارم
_____________
http://www.persianhub.tv/watch/5361-tik

http://www.persianhub.tv/watch/1812-tik

تیک

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مریم
شنبه 19 اسفند 1391
پنجشنبه 10 اسفند 1396 08:33 بعد از ظهر
آیا در این وبلاگ یک مشکل اسپم دارید؛ من هم یک وبلاگ نویس هستم و من
وضعیت شما را شگفت زده کردید بسیاری از ما برخی از روش های خوب را توسعه داده و به دنبال آن هستیم
تکنیک های مبادله با دیگران، لطفا اگر علاقه مند به من ایمیل بزنید.
یکشنبه 6 اسفند 1396 12:30 قبل از ظهر
این شرم است که شما یک دکمه اهدا ندارید! بدون شک به این عالی اهدا می کنم
وبلاگ! من حدس می زنم برای هم اکنون برای نشانه گذاری و اضافه کردن RSS خود را حل و فصل
خوراک به حساب Google من من مشتاقانه منتظر به روزرسانی جدیدی هستم و به اشتراک می گذارم
این وبلاگ با گروه فیس بوک من به زودی گپ بزنید
جمعه 17 آذر 1396 05:03 قبل از ظهر
Quality posts is the crucial to invite the visitors to pay a
quick visit the web page, that's what this website is providing.
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:56 قبل از ظهر
Excellent post. Keep writing such kind of information on your page.
Im really impressed by it.
Hello there, You've performed an excellent job. I will definitely digg it and individually suggest to my friends.
I am sure they will be benefited from this website.
جمعه 31 خرداد 1392 03:51 بعد از ظهر
سلام
عذر خواهی می کنم بابت اینکه خیلی مزاحمت میشم
راستش من از پارسال تا حالا دارم کانالتو دنبال می کنم به امید اینکه آخرای برنامه تحویل سال 91 رو بتونم ببینم
فک کنم قسمت آخرو فراموش کردی بذاری
اگه وقتشو داشتی که کاملش کنی واقعا خوشحالم می کنی
ممنون
مریم حتما میذارم امشب به احتمال زیاد اگه تونستم با سال92
دوشنبه 30 اردیبهشت 1392 04:59 بعد از ظهر
سلام . خووووبی ؟؟؟
وبت خعلی باحاله .
خعلی خوشم اومد .
راستی من همون دیجی رضا تو آپارات هستم .
به وب من هم سر بزن . اگه مایل بودی من رو به اسم وبم لینک کن .
اگه لینک کردی خبرم کن تا لینکت کنم .
راستی آهنگ جدیدم هم همین 3 روز پیش تو رسانه های موسیقی پخش شد . لینک دانلودش رو تو وبم گذاشتم.حتما دانلود کن و نظرت رو بگو .
جمعه 6 اردیبهشت 1392 02:59 بعد از ظهر
سلام.وبلاگ خوبی داری موفق باشی دوست من.
مریم سلام ممنون از نظر دل گرم کنندتون
پنجشنبه 5 اردیبهشت 1392 07:29 بعد از ظهر
خیلیییییی منون
فقط جسارتا قسمت
"نیمه سیب ویژه برنامه تحویل سال_شب پنجم_5"
رو جا انداختی

باور کن تو این مدت ویدئو هات خیلی خیلی خوشحالم کرد و در اوج خستگی تونست ارومم کنه

مچکرم
اگه وقتشو داشتی بی زحمت بقیه قسمت های تحویل سال 91 رو هم بذار

البته تا همین الانم کلی لطف کردی ممنون
مریم عزیزم ممون کاری نکردم میدونم خیلی دیر جواب میدم ولی خدایی نظرها خیلی تو آپ کردن چه وب و آپارات کمک میکنه حتما بزودی میذارم همشونو فقط نمی دونم چرا شب یلداشو پیدانمیکنم بعد امتحانای ترم حتما میذارم ممنون ک پیگیری میکنی و نظر هم میدی دوسم :*
پنجشنبه 29 فروردین 1392 01:46 بعد از ظهر
مریم جان متشکرم بابت ویدئو های آپارات
لطف کردی
بی صبرانه منتظر ویدئو ی قسمت اخر دو نیمه سیب هستم
مریم عزیزم ممنون ک نظر دادی و پیکیری میکنی و ببخشید ک دیر جواب دادم حتما بزودی 3 قسمت آخر هم میذارم
جمعه 16 فروردین 1392 01:29 بعد از ظهر
مریم جان من هنوز چشم انتظار برنامه ی دو نیمه سیب هستما
بی تاب دیدن اون ستاره های کوچولوی بی سرپرست که برنامه ی علیخانی رو ستاره بارون کردن
تو رو خدا منو به آرزوم برسون
(پوزش بابت اینکه کامنتم بی ربط بود)
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

.

 این صفحه را به اشتراک بگذارید Online User

ساخت فلش مدیا پلیر
نمونه صداهای گویندگانی ک در نظر سنجی اومده گن لاغری مردانه
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ایران دوبله محفوظ است