تبلیغات
ایران دوبله - زندگینامه جرمی برت Jeremy Brett
ایران دوبله
گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من گروه طراحی قالب من
درباره وبلاگمدیر وبلاگ : مریم
نویسندگان
نظرسنجی
شما به صدای کدام هنرمند علاقه مندید؟ می تونید بیشتر از یک انتخاب داشته باشید «پیتر جرمی ویلیام هاگینز» در ۳ نوامبر سال ۱۹۳۳ زاده شد. او پس از برادرانش، جان، پتریک و مایکل کوچکترین فرزند خانواده بود. پدرش یک سرهنگ سخت گیر ارتش، یک لُردزاده و وارث یک کارخانه ی شکلات سازی بود. جرمی جوان در کالج اِتِن (Eton) تحصیل می کرد. پیشرفت تحصیلیش به فاجعه می ماند؛ چرا که او مبتلا به «دیسلکسیا» بود، خیلی ساده یعنی کمبود توانایی در خواندن. به علاوه، او در گویش مشکلی داشت که نمی توانست حرف R را درست تلفظ کند، بنابراین در تمام عمر، هرروز فنّ بیان کار می کرد تا به مشکلش فائق آید. جرمی عضو گروه کُر کالج بود و همین موضوع باعث شد هر چند به کندی، تحصیلاتش را ادامه دهد. اما پدرش برای حفظ آبروی خانواده به او دستور داد نام خانوادگیش را عوض کند! این شد که از یک نام پرطمطراق اشرافی تبدیل شد به «جرمی بْرِت».

فک نکنین که تموم شده ها نه هنوز ادامه داره برای خوندن بقیش برین به ادامه مطلب چندتا هم عکس گذاشتم

زندگینامه جرمی برت Jeremy Brett «پیتر جرمی ویلیام هاگینز» در ۳ نوامبر سال ۱۹۳۳ زاده شد. او پس از برادرانش، جان، پتریک و مایکل کوچکترین فرزند خانواده بود. پدرش یک سرهنگ سخت گیر ارتش، یک لُردزاده و وارث یک کارخانه ی شکلات سازی بود. جرمی جوان در کالج اِتِن (Eton) تحصیل می کرد. پیشرفت تحصیلیش به فاجعه می ماند؛ چرا که او مبتلا به «دیسلکسیا» بود، خیلی ساده یعنی کمبود توانایی در خواندن. به علاوه، او در گویش مشکلی داشت که نمی توانست حرف R را درست تلفظ کند، بنابراین در تمام عمر، هرروز فنّ بیان کار می کرد تا به مشکلش فائق آید. جرمی عضو گروه کُر کالج بود و همین موضوع باعث شد هر چند به کندی، تحصیلاتش را ادامه دهد. اما پدرش برای حفظ آبروی خانواده به او دستور داد نام خانوادگیش را عوض کند! این شد که از یک نام پرطمطراق اشرافی تبدیل شد به «جرمی بْرِت».

  جرمی پس از این عدم موفقیت پی استعدادش در بازیگری رفت و در Central School Of Speech And Drama تحصیل کرد. جرمی برای اولین بار در سال ۱۹۵۴در منچستر روی صحنه ی تئاتر رفت. در سال ۱۹۵۶ به تئاتر برادوی رسید و نقش های نمایش های شکسپیر را بازی کرد.

روی صحنه ی تئاتر بود که برای اولین بار بدل به «شرلوک هلمز» شد. او در سال ۱۹۵۸ ازدواج کرد و حاصل ازدواجش، پسری به نام «دیوید ریموند ویلیام هاگینز» شد که اکنون ۵۱ سال دارد و یک کاریکاتوریست و رمان نویس است. اما همسر جرمی، او را با ماجراهایی ترک کرد و جرمی هم در سال ۱۹۶۲ مجبور به طلاق شد. او وارد تلویزیون هم شد و در سال ۱۹۶۶ در سریال «سه تفنگدار» در نقش «دارتانیان» بازی کرد و به شهرت رسید و کاراکترش در «رقبا» (The Rivals) هم بین انگلیس ها محبوبیت داشت، همچنین در سریال «قهرمان» (The Champions) و بارُن (The Baron) هم نقش های منفی درخشانی خلق کرد.

جرمی همیشه به شوخی می گفت در قرن بیستم زندگی می کند، اما هرگز نقش امروزی ندارد. به دنیای سینما هم راه یافت و در سال ۱۹۶۴ در فیلم معروف «بانوی زیبای من» در نقش فرِدی بازی کرد، اما با آن که مدت ها آوازخوان کالج بود، صدای آوازش دوبله شد! با پیشنهاد «اُدری هپبورن» نقش برادر او را در فیلم «جنگ و صلح» گرفت و برای دومین بار با بانو هپبورن هم بازی شد. در سال ۱۹۶۷ حتی کاندید بازی در نقش «جیمز باند» به جای «شان کانری» در فیلم «در سرویس مخفی اولیاحضرت» و «زندگی کن و بگذار بمیرد» شد، اما نقش هربار به «جرج لِیزِنبی» و «راجر مور» رسید. در سال ۱۹۷۶ دوباره ازدواج کرد، این بار با «جوآن سولیوان ویلسن»، و این بار زندگیش عاشقانه بود. آخرین فیلم او در سال ۱۹۹۶، یک سال پس از مرگش اکران شد. فیلم Moll Flanders نام داشت و «رابین رایت پن» هم در آن نقش آفرینی می کرد.

دیگر ۵۰ سال از عمرش سپری می شد که برای بازی در بزرگترین کاراکترش انتخاب شد. سری شرلوک هلمز که با «ماجراهای شرلوک هلمز» در سال ۱۹۸۴ آغاز شد و با «بازگشت شرلوک هلمز» و «خاطرات شرلوک هلمز» تا سال ۱۹۹۴ ادامه یافت.

                                         جرمی برت در شرلوك هلمز

 جرمی در ۴۱ اپیزود تلویزیونی در نقش هلمز ظاهر شد و نقش دستیارش، دکتر «جان واتسن» ابتدا به «دیوید بروک» و سپس «ادوارد هاردویک» سپرده گردید. خودِ جرمی برت قبلاً در نقش واتسن در تئاتر ایفای نقش کرده بود و به این ترتیب، در دسته ی سه بازیگری قرار گرفت که هم نقش هلمز و هم نقش واتسن را بازی کرده اند (دو بازیگر دیگر این سری «رجینالد اوون» و «پتریک مک نی» هستند). او تصمیم گرفت بهترین شرلوک هلمزی شود که دنیا به خود دیده، بنابراین تحقیق گسترده ای روی نقشش و سِر آرتور کانن دیل انجام داد. به شهادت یک جهان بیننده، او محبوب ترین هلمز دنیا شد. بازی شگفت انگیز او، نبوغی که از چهره و چشمان درخشان و حرکاتش ساطع می شد، میمیک چهره ی عصبی و لبخندهای دهم ثانیه ای، کوچکترین نگاه ها، زبان بدن و حرکات پر از اعتماد به نفس و همچون یک رقاص پرآوازه، نشان از بازیگر اَبَرستاره ای داشت که یک کاراکتر افسانه ای را جان بخشیده بود.

                                            جرمی برت در ماجراهای شرلوك هلمز

 اما تراژدی بدتری هم برای جرمی در راه بود. همسر محبوبش، جوآن، در میانه ی فیلمبرداری سری «بازگشت شرلوک هلمز»، در سال ۱۹۸۵ بر اثر سرطان درگذشت. این حادثه آخرین ضربه را بر جرمی وارد کرد و بیماری روحیش علنی شد. او به شدت مبتلا به افسردگی گردید و مجبور به مصرف لیتیوم و داروهای بسیار قوی شد. از این به بعد، آن چه در قسمت های آتی سریال دیده می شود، خودِ جرمی برت است، نه شرلوک هلمز. اگر خاطر بینندگان حرفه ای باشد، در بسیاری از اپیزودها، او روی خود را با پتو می پوشانَد و بیمار است. این یک حقیقت بود. کار به جایی رسید که به ضرب و زور دارو و ویلچیر و ماسک اکسیژن خود را به سر صحنه می رساند، دوستان و همکارانش همگی نگرانش بودند اما او تنها می گفت: «دوستان، نمایش باید ادامه یابد!» تا سال ۱۹۹۴، جرمی به سختی بازی در آخرین سناریوهای نگاشته شده را به پایان رساند و در این حین، بارها بخاطر بیماری روحی در بیمارستان بستری شد، اما پس از پایان نقشش، کاملاً از پا افتاد. سرانجام جرمی برت، در ۱۲ سپتامبر سال ۱۹۹۵ و در ۶۱ سالگی، بر اثر نارسایی قلبی در منزلش، واقع در کلَفَم لندن فوت کرد.

                                                                گوگل و شرلوك هلمز

 گوگل و شرلوك هلمز( گوگل در سالگرد تولد آرتور کونان دویل ، خالق شرلوک هلمز ، این لوگو را گنجانیده بود.)


گوگل در سالگرد تولد آرتور کونان دویل ، خالق شرلوک هلمز ، این لوگو را گنجانیده بود.

در کنار درخشش بی بدیل جرمی برت در این نقش برای ماندگاری این سریال، یک دلیل شیرین ایرانی هم داریم. استاد «بهرام زند» با آن صدای جادویی، کلامی را از دهان جرمی خارج می کرد که او را برای ما عزیزتر می ساخت. البته چند قسمتی ر «جلال مقامی» به جای برت صحبت می کرد، اما بیننده تنها زمانی می تواند به ارزش کار بهرام زند پی ببرد که سریال را به زبان اصلی ببیند و بشنود که جنس صدا و بیان این دو، تا چه حد به هم نزدیک است. من برای تمام خاطرات خوشی که از صدای زیبای آقای زند دارم، دست بوس و قدردان ایشان هستم. اصولاً ویژگی بارز جرمی را صدای زیبایش و بیان اشرافی واژه ها می دانند، صدایش نسخه ی انگلیسی صدای بهرام زند است!


 جرمی برت

فکنم یه پست باید اختصاص بدم به عکسهای جرمی برت

نوع مطلب :
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
مریم
پنجشنبه 13 مرداد 1390
پنجشنبه 16 شهریور 1396 05:15 قبل از ظهر
Wow that was odd. I just wrote an extremely long comment but after I
clicked submit my comment didn't appear.
Grrrr... well I'm not writing all that over again. Anyway, just wanted to
say great blog!
سه شنبه 10 مرداد 1396 02:08 قبل از ظهر
Hey there! Do you know if they make any plugins to help with SEO?
I'm trying to get my blog to rank for some targeted keywords but I'm not seeing very good results.
If you know of any please share. Thanks!
پنجشنبه 1 تیر 1396 10:01 بعد از ظهر
Ridiculous story there. What occurred after? Take care!
پنجشنبه 28 اردیبهشت 1396 05:52 قبل از ظهر
Whoa! This blog looks just like my old one!
It's on a totally different subject but it has pretty much
the same layout and design. Outstanding choice of colors!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 12:35 بعد از ظهر
Howdy would you mind sharing which blog platform you're working with?
I'm planning to start my own blog in the near future but I'm having a hard time selecting between BlogEngine/Wordpress/B2evolution and Drupal.
The reason I ask is because your design and style seems different then most blogs and I'm looking for something completely unique.

P.S My apologies for getting off-topic but I had to ask!
شنبه 22 اسفند 1394 12:14 قبل از ظهر
سلام خوبین. ممنون از این مطالبتون. میخواستم ببینم با صدای آقای بهرام زند چند کلیپ از سریال شرلوک هولمز میتونین واسم بفرستین.
شنبه 24 فروردین 1392 12:09 قبل از ظهر
بخاطراطلاعات باارزشتون ممنونم
مریم شما لطف دارین
یکشنبه 16 مرداد 1390 12:17 بعد از ظهر
سلام دوست عزیز ( این آپم : مصاحبه کامبیز دیرباز با مجله کانون خانواده + عکساش

جان من پاشو بیا نظر یادت نره هااااا . ممنون پس منتظر خوندن اسمت تو لیست نظرات هستم )

شنبه 15 مرداد 1390 01:33 قبل از ظهر
سلاممممممممممممممم...من لینکتون کردم منو با همین اسم لینک کنید...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :
امکانات جانبی

.

 این صفحه را به اشتراک بگذارید Online User

ساخت فلش مدیا پلیر
نمونه صداهای گویندگانی ک در نظر سنجی اومده گن لاغری مردانه
به سایت ما خوش آمدید
نام و نام خانوادگی      
آدرس ایمیل      
کلیه حقوق این وبلاگ برای ایران دوبله محفوظ است